Уникаха Малага постигна категоричен успех над тима на Макаби Тел Авив в мач от група Б на Евролигата с 93:70 (21-16, 24-20, 20-21, 28-13,). Домакините натрупаха солиден аванс от още в началото на срещата и успяха да го запазят до самия край на двубоя.

Тимът от Тел Авив бе най-равностоен на своя противник в третата част, която завърши с точка преднина за Уникаха – 21:20. Развръзката обаче дойде в последната част, когато домините наложиха своя стил на игра и с далеч по точните си изпълнения стигнаха до крайния успех.

Най-резултатен в срещата бе Карлос Кабесас от тима на домакините, който записа 21 точки. За гостите се отличи Маркъс Файзър, който записа 15 точки и 4 борби.

След тази победа Уникаха се изкачи на трето място в потока, докато Тел Авив е пети. В друга среща от същата група Ефес Пилзен се наложи над Льо Ман с 66:63 точки.