Италианският Канту, който отстрани българския ЛукОйл Академик в първия кръг на квалификациите на баскетболната Евролига ще играе с френския Льо Ман във финала на турнира и победителят ще влезе в груповата фаза на най-престижния европейски клубен баскетболен турнир.

Домакините от Канту победиха чешкия Нимбурк с 89:83 точки на полуфиналите, а Льо Ман се справи с големия фаворит Уникс Казан с 86:78 точки. Уникс губеше на почивката с 4 точки – 38:42, но повече след 30 минути игра- 61:58. След силна последна четвърт французите стигнаха до успеха и място в мача за влизане в групите на Евролигата. По пътя си към финала Льо Ман отстрани и друг от фаворитите БК Донецк с българина Калоян Иванов в състава.