Двата израелски съперника на българския ЛукОйл Академик във втората фаза на турнира Еврочалъндж Макаби Хайфа и Барак Нетаня загубиха срещите си срещу лидерите в поредния кръг на вътрешното първенство. Макаби Хайфа продължава с негативната си серия и записа 10-та загуба в шампионата. Тимът от Хайфа падна като гост на втория във временното класиране Апоел Йерусалим с 90:95 точки. Макаби стартира по-добре двубой и поведе с 24:16 след първата част, а на почивката водеше с 46:44 точки. Слаба трета част, в която баскетболистите от Хайфа вкара 21 точки срещу 36 за съперника бе решаваща за крайния изход на двубоя, въпреки финалния щурм на гостите.

Отборът на Барак Нетаня, срещу който „студентите” тепърва ще се изправят в Топ 16 на Еврочалъндж пък загуби от гранда Макаби Тел Авив като домакин със 71:85 точки. Играчите на Нетаня започнаха силно с 26:18 след 10 минути игра, но баскетболистите от Тел Авив взеха нещата в свои ръце още до почивката, когато поведоха с 42:35 точки. Това също бе 10-то поражение за Нетаня подобно на Макаби Хайфа, но тимът има и 5 победи, и заема 8-мото място в първенството. Начело в Израел е участникът в Евролигата Макаби Тел Авив с 14 победи и 1 поражение.