Съперниците от Североизточна Испания Ховентут Бадалона и Акасваю Хирона се класираха за финала на турнира за Купа УЛЕБ в Торино.

Тимът от Бадалона, един от най-успешните испански клубове от края на 20-и век, се справи с Галатасарай с 90:83, като Руди Фернандес вкара 27 точки, а Ян Ягла 13.

Отличната игра на Фернандес донесе успеха на Ховентут, след като вкара последните девет точки в петте заключителни минути на мача.

Демонд Мале завърши с 11 за успеха на Ховентут, а Джеръм Мойсо добави 9 и овладя 9 борби. За турския отбор Робърт Хити завърши с 26 точки, като вкара 7 от 8-те си опита от близко разстояние, а Бритън Джонсън добави 13. Дий Браун завърши с 10, 7 от които през първото полувреме.

Отборът на Галатасарай започна по-добре срещата и поведе с 6:0, но след отличната игра на Демънд Мале и Фернандес испанският състав обърна развоя до 27:17 в 10-ата минута.

Малко след началото на втората четвърт с тройка на Пау Рибас Ховентут направи аванс от 15 точки- 34:19, а в началото на второто полувреме стигна и до 12 точки- 74:62.

В другата полуфинална среща Акасваю Хирона се справи с Динамо Москва, като двата отбора си поделиха надмощието през второто полувреме.

След драматичен обрат испанците надвиха с 81:78 екзекутора на Лукойл Академик, като Иван Раденович вкара 20 точки, а Ариел Макдоланд 18, от които три много важни наказателни удара.

Тимът от Хирона завърши с три точки аванс първото полувреме, а след третата част имаше преднина от 12 точки- 64:52, c отличната игра на Марк Гасол, който завърши мача с 16 точки и вкара 9 от тях през второто полувреме.

Руснаците, чийто най-резултатен състезател беше американецът Хенри Домеркант с 20 точки, опитаха да стопят аванса през последната четвърт. Антонис Фоцис вкара две тройки, завършвайки общо с 12, а Травис Хансен направи само един пропуск от 4 опита от наказателната линия.

Финалът и мачът за третото място, с които завършва финалната осмица на Купа УЛЕБ в зала Палавела в Торино, са днес.