Апоел Галил Елион (Израел) спечели титлата в Балканската лига по баскетбол за мъже след успех във финала над друг израелски тим Макаби Хайфа с 86:70 (27:17, 21:15, 21:21, 17:17). Финалната четворка на надпреварата се проведе в Нахария (Израел) с участието на три местни състава и българския Балкан (Ботевград), който завърши на четвърта позиция. За втора поредна година израелски тим печели Балканската лига след като през миналия сезон със златните медали триумфира Апоел Холон.

Баскетболистите на Апоел Галил Елион доминираха във финала срещу Макаби Хайфа, повеждайки с 27:17 след първата четвърт и с 48:32 след 20 минути игра. Възползвайки се от по-добрата си стрелба от далечна дистанция баскетболистите на Апоел дръпнаха с 21 точки малко повече от три минути след почивката, а в края на третата четвърт резултатът бе 69:53. И в последните 10 минути тимът на Макаби Хайфа не успя да се доближи до противника, а Апоел Галил Елион заслужено ликува с трофея.

Ди Джей Кенеди бе най-разултатен за победителите с 21 точки и 8 борби, а за Макаби Стив Тейлър завърши с 13 точки и 11 борби.

По-рано днес в мача за бронзовите медали Балкан загуби от Ирони Нахария с 65:86 и завърши на четвърто място.