Първи мач за новия си отбор Златорог Лашко изигра Александър Груев. Българският плеймейкър и неговите съотборници гостуваха в Израел на един от най-силните отбори в Европа - Макаби Тел Авив и претърпяха тежко поражение с 51:87.

Лашко почна добре мача и дори поведе с 14-7. С включването на Тео Папалукас и Льор Елиаху Макаби обърна бързо резултата и дръпна напред. На почивката преднината на домакините бе 16 точки, а след паузата нарастна още повече.

Груев записа 14 минути в дебюти си за словенския отбор. Той вкара и първите си точки за тима, като завърши с 5, а освен това се отчете и с 1 борба и 1 асистенция.

Следващият мач на Лашко отново е много тежък. Този път отборът ще е домакин, но съперник е още един участник в Евролигата - сънародниците от Унион Олимпия.