Хърватският Госпич спечели третото място във финалния турнир в Адриатическата лига при жените след безапелационна победа с 87:71 над Железничар в спора за бронзовите медали.

Хърватките, който вчера претърпяха поражение от българския ЦСКА, водеха през целя мач и заслужено надвиха съперника си от Босна.

Още на почивката разликата стигна 15 точки, при 42:27.

Водени от три състезателки – Вита Куктиене, завършила с 19 точки и 12 борби, Олга Масилионене с 24 точки и 11борби и Марина Мазич с 22 точки и 13 борби момичетата на старши треньора Владо Бъркладжич напълно надиграха бойкия тим на Железничар. Всичко, което успяха да направят босненките през второто полувреме бе само за малко да намалят разликата.

Шоуто в зала Универсиада продължава вече втори ден, след като на почивката на малкия финал феновете забавляваха Румънеца и Енчев, а веднага след края на първата среща на паркета се появиха акробатите от Space Dunker.

Залата вече е пълна в очакване на големия финал между ЦСКА и Шибеник.