Селекционерът на българския национален отбор по баскетбол Пини Гершон постигна първи успех с Макаби Тел Авив в Евролигата, след като се завърна начело на израелския гранд. Макаби взе нелека домакинска победа срещу Цибона с 88:83.

Гершон и момчетата му си осигуриха приличен аванс от 10 точки след първата четвърт, но впоследствие преднината им се стопи до само три при 45:42 на полувремето.

Третата част приключи с минимално предимство за гостите, но в заключителната четвъртина Макаби овладя нервите и пред своя публика спечели трета победа този сезон в Европа, и си върна на Цибона за поражението в първия кръг в баскетболен център „Дражен Петрович”.

Невероятен мач за Макаби Тел Авив изигра Лиор Елиаху, който завърши с 24 точки и 17 борби. 19 точки добави Маркъс Браун, а Д`ор Фишер реализира 18 точки и овладя осем борби. Ведран Вукушич бе най-резултатен за Цибона с 18 точки.