Фенербахче Юлкер ще играе в четвъртфиналите на Евролигата. Турският шампион победи Тау Керамика 75-59 в зала „Абди Ипекчи” в Истанбул, с което си осигури второто място в група Е и в следващата фаза ще срещне победителят в група Д - Монтепаски Сиена.

„Фенерите” завършиха Топ 16 с 3 победи и 3 загуби и поднесоха единствената загуба на Тау в този етап, прекратявайки серията им от 6 поредни победи. Испанците, които си осигуриха първото място в групата миналата седмица, ще срещнат Партизан Игокеа в плейофите, съобщава bulgarianbasket.

Фенербахче поведе в резултата още в началото, отбелязвайки първите 8 точки в мача, и запази водачеството си до края. Разликата достигна и до 23 точки (40-17) в началото на втората четвърт, но тогава Тау отговори със серия от 10 безответни точки и добра игра на Тиаго Сплитер под коша, за да се стигне до 43-30 на полувремето.

През третата част испанците продължиха да правят опити за обрат, но Уили Соломон се намесваше винаги в критичните моменти и запазваше комфортната преднина на домакините.

Соломон завърши срещата с рекордните за него през този сезон 28 точки, вкарвайки 5 от 6-те си опита от тройката, към което добави и 4 асистенции и 4 отнети топки. За Фенербахче добре се представиха и Джеймс Уайт с 11 точки, както и Емир Прелджич и Расим Башак с по 9. За гостите Тиаго Сплитер завърши с 21 точки и 7 борби, Телетович добави 9, а Гейб Муонеке записа 7 точки.

В друг интересен мач от последния кръг на груповата фаза Партизан победи Панатинайкос с 82:73 и по този начин изхвърли гръцкия гранд от по-нататъшно участие в турнира.

В крайното класиране Партизан остана на 2-ро място с 4 победи и 2 загуби, докато ПАО е трети с 3 успеха и 3 поражения.