Фенербахче разгроми Лотоматика Рома 85:66 в първия мач от третия кръг на Евролигата. Това беше и първа победа за турския тим в тазгодишното издание на надпреварата. „Жълто-черните” заемат шесто място в група С, от общо осем отбора.

Страхотен мач за „фенерите” изигра Уили Соломон, реализирал 21 точки, а центърът Мирсад Тюркчан завърши с 13 точки и 17 борби. Обичайният топреализатор на домакините – Ибрахим Кутлуай се отчете със 17 точки, а впечатление направи и влезлият като резерва Дамир Мършич, отбелязал четири тройки.

Само двама състезатели на гостите от Рим успяха да преминат границата от 10 точки – Еразъм Лорбек вкара 15, а Йон Стефансон добави 13. Лотоматика все още няма победа през новия сезон на Евролигата, но тепърва му предстои да играе домакинските си срещи. Италианците обаче трябва да изчистят играта си от многото грешки, като и през миналата вечер допуснаха цели 18.

Фенербахче започна да трупа преднина още от самото начало на двубоя и след десет минути вече водеше с точно 10 точки – 20:10. Авансът на турците нарасна и в края на третата част вече бе 18 точки – 65:47, за да се стигне до логичния успех.

Останалите срещи от третия кръг са днес.