Фенербахче постигна престижна победа срещу Реал Мадрид с 78:77 в среща от десетия кръг на редовния сезон в Евролигата.

Решителна за успеха на "фенерите" бе четвъртата част, която домакините спечелиха с една точка - 21:20. Българинът в състава на победителите Йордан Минчев не взе участие в срещата. Голям мотиватор и ключова за успеха за състезателите на Желко Обрадович бе препълнената "Юлкер Спортс Арена".

За отбора на домакините над всички бе Джеймс Нънали, който завърши с 18 точки, 5 борби и 2 асистенции, а Епе Юдо се отчете с 14 точки. За гостите Антъни Рандълф и Серхио Юл отбелязаха съответно 16 и 14 точки, но техните усилия не бяха достатъчни.

С този успех Фенербахче се изравни с Реал Мадрид, но е на трето място във временното класиране заради по-лоши показатели. И двата отбора до този момент имат по 7 победи и 3 загуби.