Турският тим Фенербахче постигна девета победа за сезона в Евролигата по баскетбол за мъже, след като спечели като гост на Армани Милано (Италия) с 82:72 (15:21, 17:16, 26:11, 24:24) в среща от десетия кръг на турнира.

Италианците поведоха с 35:19 пет минути преди края на втория период, но Фенербахче направи серия от 21:4 в третата четвърт за обрата.

Найджъл Хейс-Дейвис записа 22 точки и 5 борби за успеха, а Марко Гудурич се отчете с 11 точки, 6 борби и 6 асистенции.

За домакините Наз Митро-Лонг вкара 18 точки, Девън Хол добави 16, а Тимоте-Луваву Кабаро се отличи с 15 точки.

Фенербахче е лидер в класирането с 9-1, а Армани Милано допусна шесто поредно поражение и е на последната позиция с 3-7.

Реал (Мадрид) постигна пети пореден успех, след като спечели срещу гостуващия Партизан (Белград) със 105:97 (32:40, 22:11, 32:23, 19:23).

Серхио Люл се отчете с 20 точки за испанците. Еди Таварес добави 17 точки и 8 борби, а Марио Хезоня и Габриек Дек завършиха с по 15 точки.

Зак Лидей беше най-полезен за Партизан с 20 точки, 6 борби и 6 асистенции, Данте Екзъм добави 17 точки.

Реал има 7-3 и е трети в класирането, а Партизан с 4 победи и 6 загуби се нарежда на 12-а позиция.

Сръбският Цървена Звезда победи само с точка разлика Макаби (Тел Авив) у дома - 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21).

Домакините поведоха с 69:66 1:33 минута преди края с кош на Лоренцо Браун, след което Роман Соркин беше точен за Макаби, но за повече гостите нямаха време.

Неманя Недович реализира 12 точки за сръбския тим, а с 11 завърши Мартин Хасан.

За Макаби се отличи Лоренцо Браун с 23 точки, 6 борби и 7 асистенции.