Турският Фенербахче надигра Монако с 98:94 (20:20, 19:27, 21:13, 24:24, 14:10) след продължение като домакин в среща от 20-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже, постигайки 13-и успех от началото на сезона. Грандът от Истанбул се изкачи до второто място във временното класиране, докато тимът на Монако допусна втора поредна загуба и е пети с актив 12-8.

Домакините изоставаха с 39:47 на почивката, но наваксаха в третата част, която приключи при 60:60. В редовните 40 минути резултатът също бе равен 84:84. Баскетболистите на Фенербахче водеха с 84:76 при оставащи две минути в четвъртата част, но гостите наваксаха и секунда преди края Джон Браун вкара 2 точки, за да прати мача в продължение.

Скоти Уилбекин бе най-резултатен за победителите с 21 точки, 3 борби и 5 асистенции, а за Монако Майк Джеймс завърши с 23 точки, 6 борби и 6 асистенции.

В изцяло испански сблъсък Барселона надделя над Баскония с 85:78 (28:28, 19:12, 17:23, 21:15) като гост в друг мач от кръга. Каталунският гранд държи третата позиция в подреждането с 13 победи от 20 срещи, докато Баскония е в серия от четири поражения и заема седмото място с 11 успеха и 9 загуби.

Никола Миротич вкара 15 точки и 6 борби за Барселона, а Тадас Седекерскис се отчете с 16 точки и 6 борби за домакините от Баскония.

Израелският Макаби Тел Авив записа домакински успех над АЛБА Берлин с 87:74 (25:10, 13:18, 25:22, 24:24) и събра 11 победи и 9 поражения на осмото място във временното класиране. За германския отбор това бе 14-а загуба от началото на сезона и се нарежда последен, 18-и.

Уейд Болдуин реализира 33 точки, 3 борби и 6 асистенции за победата на Макаби, а Джалийн Смит и Габриеле Прочида отбелязаха по 12 за АЛБА.

Виртус Болоня победи Панатинайкос със 74:64 (18:11, 25:19, 12:21, 19:13) като домакин в Италия в друга среща от 20-ия кръг на Евролигата. След деветия си успех Виртус Болоня заема 13-ото място, а Панатинайкос е 15-и с актив 7-13.

Торнике Шенгелия допринесе с 16 точки, 2 борби и 7 асистенции за домакините, докато за гръцкия гранд най-резултатен бе Нейт Уолтърс с 15 точки.

Домакинска победа постигна и испанският Валенсия, надигравайки сръбския Партизан с 89:81 (27:18, 20:19, 22:21, 20:23). Валенсия държи 11-ата позиция в подреждането с баланс 10-10, а Партизан се намира едно място по-назад с 9 успеха и вече 11 загуби.

Боян Дублевич се отчете с 20 точки и 6 борби за успеха на Валенсия, а Данте Екзъм отбеляза 22 точки за сръбския тим. /БТА