Илиян Евтимов и неговият Елан Шалон се наложиха над Шолнок на Христо Николов с 85:64 в първи мач от група J на турнира ЕвроЧалъндж. Тимовете от Топ 16 са разделени на четири групи по четири.

Елан Шалон бе домакин за откриването на втория групов етап, но се добра до победата едва след супер силна последна четвъртина. Иначе двубоят бе напълно равностоен, като унгарският Шолнок дори имаше преднина в отделни моменти. Нещата вървяха кош за кош чак до началото на четвъртия период. Седем минути и половина преди финалната сирена, разликата бе едва три точки - 60:57. Оттам серия от 9-0, направена в рамките на три минути, в полза на френския тим, му даде двуцифрена преднина, и във финалните 4 минути не падна под 10 точки.

Само в последната част Шалон вкара толкова точки, колкото във втората и третата заедно - 31, срещу само 11 в заключителните 10 минути за тима на Шолнок.

Илиян Евтимов завърши с 11 точки, три борби и две откраднати топки за Шалон, за 21 минути на терена. Най-резултатен за успеха бе Блейк Шилб с 20 точки.

Христо Николов-Гларуса бе един от топреализаторите на Шолнок със своите 16 точки, плюс три асистенции. Оби Тротър вкара още 18 за унгарците.

В следващия кръг от група J, след седмица, Шолнок приема белгийския Окапи Олстар, а Шалон гостува на Телеком Баскет Бон.