Дунав 8806 загуби и втория си мач от груповата фаза на турнира за Еврокупата на ФИБА. С оставащи до края 2:38 минути баскетболистките на Георги Божков взеха крехка преднина от 2 точки с кош на Зорница Костова, но до края не домакините от Норкьопинг нанизаха 8 безответни точки и взеха мача с 66:60 (10:23, 16:10, 15:14, 25:13).

„Сините феи“ не успяха да се възползват от силното си начало на мача, когато само в първата четвърт успяха да отворят преднина от 13 точки. Постепенно обаче шведките започнаха да обръщат резултата, а в основата на обрата стоеше Фрида Али с нейните 18 точки, а още три от нейните съотборнички минаха границата от 10 точки.. За българките най-резултатна бе Шанте Еванс със 17, а Костова добави 12.

Всичко в мача се реши буквално в последните 5 минути, които започнаха с поредното изравняване на резултата при 52:52. Домакините на няколко пъти взимаха аванс от 2 точки, но Шанте Еванс и Зорница Костова се възползваха от грешки в отбраната на Норкьопинг и осигуриха преднина от 58:56. След прекъсването обаче шведките отвърнаха с тройка на Малин Аса, преди грешка на Виолина Кочева да донесе нови две лесни точки в актива им. Последваха пропуски в атака на Жаклин Златанова и Таня Чиров, докато Елизабет Енгел бе безгрешна от фауллинията за крайното 66:60.