Дунав 8806 загуби от Чеваката Вологда с 54:65 (25:18, 8:11, 12:21, 9:15) в последния мач от тазгодишната кампания на шампионките на България на Стария континент. „Сините феи“ останаха на последното четвъртото място в група „Б“ на турнира за Еврокупата на ФИБА с актив от 6 поражения.

Преди началото на срещата в залата в русенския квартал „Здравец“ местната власт засвидетелства признание към руския отбор, като заместник-кметът на Русе Свилен Иванов посрещна треньора на гостите Дмитри Донсков и неговите възпитанички с поздравителен адрес от името на кмета Пламен Стоилов. Специални поздравление от Община Русе и феновете получи и комисарят на мача от ФИБА Светлана Драгушин. Румънката бе част от началото на възраждането на дамския баскетбол в града край голямата европейска река. Тя игра с дунавския екип през сезон 2006/2007 и допринесе за израстването на отбора, станал шампион на България година по-късно.

Жаклин Златанова откри резултата в мача за 2:0 за дунавки с точна стрелба отблизо, последвана от тройка на Таня Чиров за 5:0. Малко по-късно домакините дръпнаха с 10 точки за 16:6, а първата част приключи при 25:18 за русенския тим.

Следващата част се отличи с по-малка резултатност. Малко повече от 4 минути след началото й гостите успяха да изравнят за 27:27. До почивката все пак Дунав отново излезе напред за 33:29 след 20 минути игра.

При сходен развой премина и следващата четвърт, като в един момент дори руският тим поведе за 37:35 в своя полза. Последва бърз обрат до 45:39 за русенския отбор. Водачът обаче се смени отново и Чеваката излезе напред с 5 точки за 50:45 10 минути преди края на срещата.

Въпреки опитите дунавки така и не успяха да се върнат в мача до края и отстъпиха с 54:65.

Жаклин Златанова бе най-разултатна за Дунав с 20 точки, а Таня Чиров добави 10.

За гостите най-много точки отбеляза Албина Ражова – 14.