Спартак Плевен загуби драматично първия си мач от груповата фаза на Балканската лига по баскетбол срещу ОКК-Београд с 93:94 /24:30, 22:12, 19:31, 28:21/.

Мачът започна с пълно превъзходство на гостите, които наложиха много бързо темпо на игра. Домакините бяха нестабилни в защитата, по-мудни в атаките и с неточна стрелба.

Във втората четвъртина Спартак се мобилизира и изравни играта, като за първи път поведе в резултата минута и половина преди почивката при 39:38.

В третата четвъртина гостите отново показаха мобилизация, боен дух и много бързина в атаките като отбелязаха 31 точки, а Спартак им върна само 19.

Решителни за мача се оказаха последните две минути на срещата.

Капитанът на Спартак Хрисимир Димитров излезе заради пет лични нарушения. Една минута преди края Престън от домакините успя за изравни с точен удар от зоната на трите точки 90:90.

37 секунди преди финала заради фен на плевенчани, слязъл на терена, треньорът на гостите прибра отбора за минута, но след като размисли го върна на терена.

При резултат 92:92 Острев отбеляза единия от двата наказателни удара и изведе плевенчани напред, след което най-резултатният състезател на гостите Сужич вкара 17 секунди преди края и сърбите измъкнаха победата.