Цървена звезда победи Реал Мадрид с 82:70 в Белград в среща от 14-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

След равностойно начало домакините постепенно овладяха инициативата и в средата на втората четвърт авансът им за първи път премина 10 точки при 36:25.

Испанците, носители на трофея през 2015 година, опитаха да се върнат в мача и четири минути след почивката намалиха изоставането си до 42:45, но последваха нови силни моменти за Звезда и в началото на последната част сърбите дръпнаха с 67:51, което се оказа достатъчно.

Марко Симонович беше най-резултатен с 20 точки, а Огниен Кузмич завърши с 11 точки и 8 борби. Джефъри Тейлър завърши с 25 точки за Реал, който е трети в класирането с 9 победи и 5 поражения.Звезда записа шести успех и е девети.

В турското дерби Анадолу Ефес победи Галатасарай като гост с 86:76 и прати съперника си на дъното на класирането. Домакините пропиляха аванс от 42:31 от края на втората четвърт и допуснаха обрат след почивката, с което и десетата си загуба през сезона. Брендън Пол беше най-резултатен със 17 точки за седмия успех на Анадолу Ефес, а за Галатасарай с 21 точки и 8 борби се отличи Блейк Шълб.

Германският Брозе Бамберг надделя над трикратния шампион Олимпиакос (Гърция) с 82:68. Домакините до голяма степен предрешиха мача през първото полувреме, малко преди края на което изградиха аванс от 48:27. Дариъс Милър завърши с 20 точки за успеха. Звездата и капитан на гърците Василис Спанулис се отличи с 15 точки.

Уинкс Казан се наложи над домакина Жалгирис с 88:80 след 26 точки на Кийт Лангфорд и 24 точки на Арцьом Парахуски. Паулиус Янкунас беше най-резултатен за литовците с 21 точки./ БТА