Сръбският гранд Цървена звезда намери място на четвъртфинал във втория по сила баскетболен турнир в Европа – Купа УЛЕБ.

„Звездашите” разгромиха и на реванша руския Химки, този път с93:76 като гост. От първата среща в Белград, тимът имаше 12 точки аванс. Неостаряващият Милан Гурович продължава да е лидер на Цървена звезда, както и топреализатор на сърбите. Той отбеляза 21 точки, от които четири тройки, и добави в актива си 5 борби и 3 откраднати топки. За Химки най-резултатен бе Мачией Лампе с 20 точки. Руският отбор обаче се предаде от самото начало и разликата в мача постоянно бе в полза на Цървена звезда.

Звезда очаква страхотен сблъсък на четвъртфинал, тъй като там най-вероятен неин съперник ще бъде испанският Реал Мадрид.

Лиетувос Ритас също продължава напред, след като победи Снайдеро със 65:60. За четвъртфинал се класира и Уникс Казан, наложил се с разгромното 95:64 над Хемофарм.