Сръбският Цървена звезда постигна победа над турския Фенербахче с 85:76 (18:25, 16:9, 23:22, 28:19) като гост в Истанбул в среща от 18-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Успехът на гранда от Белград бе трети в последните пет мача на състава в най-престижния европейски клубен турнир по баскетбол, едва втори като гост през сезона и първи над Фенербахче.

Цървена звезда обаче остава в долната половина на временното класиране, на 15-о място с актив 7-11. За Фенербахче поражението бе осмо до момента, първо като домакин от осем срещи и първо под ръководството на назначения наскоро старши треньор Шарунас Ясикевичус. Тимът от Истанбул има и десет победи, заемайки девета позиция в подреждането.

Домакините започнаха силно и поведоха с 26:18 след 10 минути игра, но последва слаба втора част за тях, в която те реализираха само 9 точки и на почивката авансът им бе стопен до 1 точка - 35:34. Цървена звезда стигна до равенство 57:57 преди четвъртата част и в последните минути измъкна победата като гост.

Джоел Бобомбой бе най-резултатен за успеха на гостите с 24 точки и 6 борби, а за Фенербахче Найдъл Хейс-Дейвис се отчете с 21 точки и 9 борби.

Другият сръбски отбор в Евролигата Партизан надигра френския АСВЕЛ Вильорбан с 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32) като домакин в Белград. За Партизан победата дойде след две поредни загуби. Съставът, воден от старши треньора Желко Обрадович държи осмо място в класирането с актив 10-8, докато АСВЕЛ е последен, 18-и със само две победи от началото на сезона и вече 16 поражения.

Кевин Пънтър се отличи с 22 точки, 2 борби и 3 асистенции за Партизан, докато за гостите от Франция Майк Скот оформи "дабъл-дабъл" от 24 точки, 10 борби и 3 асистенции.

Отборът на Жалгирис записа първи успех под ръководството на новия си треньор Андреа Тринкиери, след като се наложи над германския АЛБА Берлин със 77:71 (22:25, 26:16, 13:11, 16:19) като домакин в Литва. Така Жалгирис прекъсна негативната си серия и постигна шеста победа, но има и 12 загуби и заема 16-о място във временното класиране. АЛБА е предпоследен, 17-и с актив 3-15.

Кийнан Еванс реализира 13 точки, 2 борби и 5 асистенции за домакините, а за състава от Берлин Матео Спаньоло завърши с 15 точки, 5 борби и 4 асистенции.

В другите два мача от вторник вечер в Евролигата израелският Макаби Тел Авив надигра Монако с 93:83 (22:12, 27:23, 15:19, 29:29) като домакин в сръбската столица Белград, а гръцкият Олимпиакос постигна домакински успех над италианския Армани Олимпия Милано със 79:74 (18:19, 22:16, 23:15, 16:24).