Баскетболистите на ЦСКА Москва спечелиха бронзовите медали в най-престижния европейски клубен баскетболен турнир, след успех над Барселона със 74:73 точки. Испанците пропиляха възможността да обърнат развоя на срещата, след като пропуснаха в последната си атака. Две поредни тройки на Хуан Карлос Наваро пък не бяха достатъчни за победата, въпреки че Барса поведе със 73:72 точки половин минута преди финала.

Така и двата тима бележат крачка назад в сравнение с миналия сезон, след като ЦСКА взе бронз след среброто преди година, а Барселона остава на четвърта позиция, след като бе трети на Финалната четворка през 2012-а в Истанбул.

Двата тима изиграха равностоен двубой, като първо ЦСКА поведе с 15:12 точки след първата четвърт, а Барса навакса и на почивката резултатът бе 35:35 точки. Руснаците стартираха по-добре второто полувреме и поведоха с 11 точки след силна тяхна серия, като след 30 минути водеха с 58:54 точки. В последната четвърт обаче испанският гранд навакса и постепенно намали до 68:70 точки с тройка на Хуан Карлос Наваро по-малко от 2 минути преди края. Последните секунди тръгнаха кош за кош, като Наваро даде преднина на Барселона за 73:72 точки, но в ответното нападение на ЦСКА Арън Джексън вкара на два пъти от наказателната линия за 74:73 точки.

Барса атакува в оставашите 26.9 секунди, но бразилецът Марселиньо пропусна и победата отиде в руски ръце, въпреки че литовецът Шарунас Ясикевичус овладя борбата за испанския тим.

Най-резултатен за ЦСКА Москва бе Виктор Хряпа с 16 точки и 4 борби, а за Барселона Хуан Карлос Наваро завърши със 17 точки, от които 5 тройки. 20-годишният черногорец Марко Тодорович пък направи добро включване и се отчете с 11 точки и 4 борби.