Отборът на ЦСКА Москва постигна разгромен успех с 93:66 над Панатинайкос в първи четвъртфинален мач от плейофите в Евролигата. Всичко в срещата, която се игра в руската столица, бе решено още през първото полувреме. Почивката дойде при резултат 56:27, а във втората четвърт гостите от Атина реализираха едва 6 точки срещу 27 за съперника си.

За успеха на "армейците" най-резултатен бе сърбинът Милош Теодосич, който вкара 18 точки, като изпусна само една от осемте си стрелби. По 13 точки за домакините добавиха резервите Деметрис Никълс и Манучар Маркоишвили. За Панатинайкос Никос Папас вкара 16 точки, а Джеймс Гист добави 14, но това се оказа недостатъчно, за да бъде избегнато тежкото поражение.

БК Фенербахче

източник: БГНЕС

В другата среща от програмата във вторник Фенербахче пребори у дома шампиона Макаби Тел Авив с 80:72. За победителите най-добър бе чехът Ян Весели. Бившият баскетболист на Вашингтон Уизардс вкара 23 точки, а 13 прибави Неманя Биелица.

За Макаби, които имаха аванс от 4 точки на почивката, Джереми Парго вкара 25 точки, а Йогев Охайон добави още 12.

Тази вечер са първите двубои и от другите два четвъртфинални сблъсъка. В Мадрид Реал приема Анадолу Ефес от Истанбул, докато в каталунската столица Барселона е домакин на Олимпиакос.

За класиране във финалната четворка на турнира са нужни 3 победи от 5 мача.