Баскетболистите на ЦСКА Москва спечелиха със 78:71 (36:35) срещу домакина Цървена Звезда и се класираха за пета поредна година за финалната четворка на Евролигата.

Руснаците спечелиха четвъртфиналната серия с 3:0 победи.

Двубоят беше равностоен до почивката, като домакините дори имаха аванс от 18:12 малко преди края на първата четвърт, но на почивката гостите се оттеглиха с преднина от точка при 36:35.

ЦСКА реши мача със серия от 16:4 точки в третата част, след която поведе с 54:44 и до края контролираше събитията на полето.

Звезда опита обрат и намали до 68:70 три минути преди края, но две поредни тройки на Кори Хигинс и Нандо Де Коло прекършиха надеждите на сърбите.

Де Коло беше най-резултатен за победителите с 20 точки, а Милош Теодосич и Никита Курбанов добавиха по 12 точки. Хигинс се отличи с 8 точки и 9 борби.

За белградчани Куинси Милър беше най-добър с 15 точки, а Владимир Щимац допринесе с 12.

Финалната четворка в Евролигата ще се играе от 13 до 15 май в Берлин. ЦСКА Москва за последно спечели трофея през 2008 година./БТА