Отборът на ЦСКА Москва спечели място във втората групова фаза на Евролигата по баскетбол за мъже, след като руснаците надвиха с 88:82 (38:37) Макаби Тел Авив като гости и оглавиха класирането в група D на надпреварата. Освен това, те вгорчиха дебюта на новоназначения старши треньор на израелския клуб Жан Табак.

Милош Теодосич отбеляза 19 точки през първото полувреме и завърши общо с 25, с което се превърна в най-резултатния баскетболист на терена. Нандо Де Коло добави други 15 за победата, която е пета за ЦСКА в Евролигата.

Тимът на ЦСКА се класира благодарение на победата на Дарюшшафака над Динамо Сасари със 68:60 (37:30). Италианците останаха последни в потока и все още нямат успех, което ги елиминира окончателно.

Група D не само остана с единствения отбор без победа в Евролигата, но и се прости с единствения останал тим с перфектен баланс. Германският Брозе Баскетс надви със 73:53 (40:29) испанския Уникаха Малага, който до момента оглавяваше еднолично класирането с пет победи от първото завъртане на мачовете.

Цървена звезда падна до последно място в група А на турнира, след като сърбите загубиха драматично от френския Страсбург със 75:78. Звезда водеше с 21 точки на полувремето, но серия от 15:0 изстреля домакините до победата. Всъщност, Страсбург до момента има победи само у дома и губи всеки мач като гост, което формира баланс 3:3.

Лидер в група А остана отборът на Фенербахче, който победи с 84:67 (30:30) Байерн Мюнхен като гост. Втори е Химки, който се наложи изненадващо с 85:82 (44:42) над Реал Мадрид в Испания в четвъртък вечер и изпрати Кралския клуб на четвъртото място в подреждането. Страсбург заема временно третата позиция.