Руският тим ЦСКА Москва продължава победния си ход в Евролигата по баскетбол за мъже, след като записа десета поредна победа. Играчите на ЦСКА спечелиха като гост на Уникаха (Испания) с 91:83 в среща от десетия кръг в група "В".

За ЦСКА Милош Теодосич записа 18 точки и 10 асистенции.

ЦСКА Москва завърши без поражение в групата и с актив от 20 точки.

Жалгирис (Литва) се класира за втората фаза на Евролигата след успех с 87:76 точки над КК Загреб (Хърватия).

Шампионът на Литва е на четвърто място в класирането в група "В" с 4 победи и 6 загуби.

В третия мач от групата защитаващият титлата си отбор на Панатионайкос победи Бамберг (Германия) със 71:66 точки и завърши втори в класирането.

Димитрис Диамантидис записа 14 точки за гръцкия тим.

В група "Д" испанският шампион Барселона победи Галатасарай (Турция) със 79:50 точки и завърши с 9 победи и 1 загуба.

Центърът Бони Ндонг записа 16 точки, 6 борби и 4 "откраднати" топки за 17 минути.

Монпепаски Сиена се наложи над Асеко Проком със 79:53 точки като гост и записа четвърта победа извън дома.

УНИКС Казан (Русия) победи Олимпия Любляна със 76:63 точки след 16 точки на Анри Домеркант.

Срещите от последния кръг в останалите две групи са по-късно днес, когато ще станат ясни и последните три отбора, спечелили правото да играят във втората групова фаза на Евролигата.