Евроинс Черно море постигна победа в последния си мач от група А на Еврохолд Балканска лига. Българите победиха македонския Фени Индустри с 83:74 точки и завършиха на трета позиция в своята група А с актив 4-4.

Двата отбора изиграха оспорвана първа част. След няколко изравнявания в резултата гостите успяха да поведат с 6 точки при 10:16. Домакините обаче реализираха 6 безответни точки и успяха да изравнят резултата.

В самия край на частта играчите на Черно море отново успяха да стопят аванса от 6 точки пасив на македонците, но преди втората част изостанаха с 4 точки при 25:29.

Варненският отбор започна отлично втората част и не само изравни резултата, но и поведе. Последваха обаче грешки на играчите на Евроинс Черно море и гостите реализираха девет поредни точки, с което поведоха със 7 точки при 38:45.

В края на частта обаче домакините успяха да стопят пасива си до 2 точки при 45:47.

Играчите на Евроинс Черно море започнаха отлично третата част и обърнаха резултата като поведоха с 6 точки при 56:50. В края на частта домакините имаха аванс от 7 точки при 68:61.

Отличната игра на Евроинс Черно море продължи и през последната четвърт, след като отбелязаха 7 безответни точки.

Гостите пък реализираха първите си точки през четвъртата част едва 4 минути и половина след началото й. След 75:61 за домакините, гостите реализираха осем безответни точки и намалиха пасива си до 6 точки при 75:69.

До края на мача играчите на домакините обаче поддържаха аванса си и спечелиха двубоя.

Най-резултатен за Черно море бе Макинтош с 25 точки, а Сантос добави 22. За Фени Индустри Браун се отличи с 16 точки, а Прекович с 15.