Евроинс Черно море направи решителна крачка към финалната четворка в Еврохолд Балканската лига. Варненци се наложиха над македонския Работнички Скопие в Двореца на културата и спорта във Варна със 78:62 (19:9, 22:15, 22:19, 15:19).

Разликата от 16 точки бе най-малкото, с което се отърваха гостите, които в третата четвъртина на двубоя губеха с цели 24 точки. Началото за възпитаниците на Предраг Баднярович бе също така внушително, след като те дръпнаха с 9-2 точки.

Изненадата в стартовата петица на “моряците” бе включването на младия Кьосев.

Разликата, с която водеха домакините прогресивно се увеличаваше, за което красноречиво говорят четвъртините 19-9, 22-15, 22-19. Лек срив настъпи в последната, когато за 6 минути и половина домакините отбелязаха само един кош, което позволи на Работнички да стопи разликата до 11 точки.

Все пак в края варненци се поздравиха с аванс от 16 точки преди реванша. Най-резултатен бе Макинтош с 18 точки.