Евроинс Черно море продължи неубедителните си изяви през последния месец, след като днес допусна загуба в Балканската лига от сръбския Суислайън Таково със 71:98 точки. Сръбският отбор надигра тотално домакините и намали почти до нула шансовете на Евроинс Черно море за класиране за следващата фаза на турнира.

Гостите започнаха отлично двубоя и набързо дръпнаха в резултата с 13:2. От друга страна домакините показаха безобразно слаба игра, което позволи на сръбския отбор да има аванс от 11 точки в края на първата четвърт - 25:14.

През втората част ситуацията на игрището се повтори. Отново гостите бяха по-активният отбор. Те играеха по-комбинативно с повече желание и дръпнаха със 17 точки аванс при 36:19. Силите на домакините стигнаха единствено да намалят пасива си на 15 точки в края на частта.

През третата част отново доминиращият отбор бяха гостите, които с добра игра увеличаваха постепенно аванса си, който в края на четвъртината достигна 22 точки при 70:48. През последната четвърт сръбските баскетболисти спокойно поддържаха аванс от над 20 точки и заслужено спечелиха двубоя.

Най-резултатни за Черно море бяха Кори Макинтош с 29 точки и Симеон Ценов с 19. За Суислайън Таково Оцоколич се отчете с 24 точки, а Маркович с 15.