Цедевита (Хърватия) победи гостуващия Цървена звезда (Сърбия) със 72:62 (23:16, 18:17, 27:13, 4:16) точки в третия мач от финалната серия на Адриатическата лига по баскетбол за мъже.

Сръбският тим води с 2:1 успеха. Играе се до три победи от пет срещи. Четвъртият двубой е на 30-и април от 21.30 часа българско време в Хърватия.

Пред над 3000 зрители домакините доминираха почти през целия мач. На почивката те имаха аванс от 41:33, а в 30-а минута - от 22 точки при 68:46.

Гостите спечелиха последната част с 16:4 точки, но не успяха да избегнат поражението. За Цедевита най-полезни бяха Станко Барач с 15 точки, Марко Томас с 14 точки и Лука Бабич с 12 точки. За Цървена звезда се отличиха Бобан Марянович с 16 точки и Никола Калинич с 10 точки и 7 борби./БТА