България триумфира на Европейското първенство по баскетбол за железничари. На финала във Варна българите победиха Русия с 86:57 и взеха титлата.

Двубоят започна с надмощие на младия руски тим, а българите се разиграха едва във втората четвърт.

Владимир Маринов пробиваше почти във всяка атака, а добрата защита на Борис Стоянов и Иван Друмев отказа гостите в нападение. След почивката избухна и Богдан Боев, който в рамките на 3 минути реши изхода на двубоя вкарвайки 10 поредни точки, като преднината на България набъбна на повече от 20.

Франция стигна до бронза, след като надигра Белгия с 93:59.

България – Русия 86:57 (17-18, 21-13, 26-16, 22-10)

България: Маринов 13, Боев 24, Радев 22, Дойчинов 2, Георгиев 6 (Стоянов 6, Друмев 9, Филипов 0, Рангелов 2, Първанов 2, Цанков 0)

Русия: Пронин 13, Горев 7, Жуков 9, Вохнянин 3, Шатохин 10 (Протопопов 6, Грезен 0, Нестеров 0, Баликин 4, Шлюшински 5, Иблимов 0)