Будучност (Черна гора) победи Цинкарна Целие (Словения) със 71:68 точки на финала на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Финалната четворка на турнира се проведе в зала "Младост" в Монтана. Целие (Словения) е шампион в надпреварата за миналата година, но през тази не успя да защити титлата си.

Черногорският тим изигра силна втора част и на почивката имаше аванс от 6 точки - 34:28. След това словенките направиха обрат 38:37 и до края се игра доста равностойно. Божица Муйович реализира тройка за 65:55 за Будучност 3:44 минути преди сирената, но при оставащи 34 секунди Николина Делич вкара кош за Целие за 68:70. До края Кристина Топузович реализира един наказателен удар за черногорския тим. Най-резултатна за успеха беше Николина Бабич с 16 точки, 15 точки добави Кристина Топузович.

За Цинкарна Целе Ива Слоншак завърши с 18 точки.

Монтана 2003 спечели бронзовите медали след успех със 77:69 точки срещу Цървена звезда (Сърбия).  През миналата година на финалите в Подгорица Берое (Стара Загора) загуби на финала от Целие (Словения), а Монтана 2003 завърши на четвърто място след поражение в спора за бронза от Будучност (Черна гора).