Будучност победи защитаващия титлата си Реал Мадрид със 73:60 в среща от 19-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. В Подгорица домакините водеха почти през целия мач и стигнаха до втори пореден успех и общо пети от началото на сезона.

Будучност е на предпоследното (15-о) място в класирането с 14 поражение, а Реал остава на втора позиция с баланс 15-4.

Петима играчи на домакините завършиха с двуцифрен точков актив. Норис Коул вкара 14 точки, Коти Кларкс записа 12 точки и 12 борби, Года Битадзе - 13 точки и 10 борби, а Едуин Джаксън и Ърл Кларк реализираха по 10 точки.

За Реал се отличи Серхио Люл с 10 точки.

В турското дерби от кръга Анадолу Ефес спечели срещу Дарушафака с 82:68 и записа четвърти пореден домакински успех. Ефес остава на четвърто място в класирането с 13-6, а Дарушафака е на последна позиция с 2-17.

Адриан Морман беше най-резултатен за победителите с 15 точки, Василие Мичич добави 11.

Тони Дъглас се отчете със 17 точки за гостите, а 14 записа Джереми Евънс.

В Каунас Жалгирис победи гръцкия гранд Панатинайкос с 82:69. Домакините отстъпваха с 16:26 в началото на втората част, но започнаха третата със серия от 13 безответни точки и с 10:2 в началото на последните 10 минути.

Аарън Уайт вкара 13 от своите 15 точки през второто полувреме за тима на Жалгирис, Мариус Григонис се отчете с 13.

ДеШоун Томас записа 14 точки за гръцкия отбор, Ник Калатес добави 11 точки и 6 асистенции, а Шон Килпатрик вкара 11 точки при дебюта си за тима.

Испанският Баскония спечели срещу гостуващия Армани Милано (Италия) с 80:75 след 17 точки и 8 борби на френския национал Венсан Поарие.

За италианците с 27 точки се отличи Майк Джеймс.

Срещи от 19-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже:

Анадолу Eфес (Турция) - Дарушафака (Турция) - 82:68 (21:14, 24:11, 21:20, 16:23)
Будучност (Черна гора) - Реал Мадрид (Испания) - 73:60 (19:15, 17:13, 20:20, 17:12)
Жалгирис (Литва) - Панатинайкос (Гърция) - 82:69 (13:19, 20:18, 19:14, 30:18)
Баскония (Испания) - Армани Милано (Италия) - 80:75 (16:21, 26:28, 20:10, 18:16)

В класирането води Фенербахче (Турция) със 17 победи и 2 загуби, пред Реал Мадрид с 15-4, ЦСКА Москва с 14-5, Анадолу Ефес (Турция) с 13-6, Олимпиакос с 12-7, Барселона 11-8 и други./БТА