Спартак Плевен претърпя поражение от литовския Ювентус с 82:92 (22:17, 17:24, 16:26, 27:25) като домакин в двубой от група „А“ на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL) през настоящата седмица. Загубата бе трета поредна от три изиграни мача за българския отбор в надпреварата, а Ювентус остава със стопроцентов актив от три победи от три срещи до момента.

Плевенчани започнаха много мотивирано и след равностойно начало, поведоха с 22:17 за началните 10 минути игра. Домакините увеличиха аванса си до 9 при 26:17 в първата минута на втората част след точни наказателни удари на Андрю Гордън, но постепенно литовският тим започна да намалява разликата и пет минути преди почивката изравниха за 30:30. Последваха оспорвани моменти и след първото полувреме Спартак изоставаше с 39:41.

Българският тим успя да се противопостави на Ювентус за близо четири минути след почивката и стигна до равенство при 49:49. Последва серия от 12 безответни точки за гостите, които дръпнаха с 61:49 и преди финалните 10 минути литовският състав водеше с 67:55. В последната четвърт Ювентус се откъсна с 12 точки, Спартак Плевен за кратко намали пасива си до 6 при оставащи малко повече от четири минути, но гостите не изпуснаха водачеството.

Най-резултатен за домакините бе Родни Първис с 19 точки и 3 асистенции, Николай Стоянов реализира 11 точки, а по 10 вкараха Константин Тошков, Андрю Гордън и Брайънт Томас.

За гостите Били Рей Айви завърши със 17 точки, 5 борби и 3 асистенции.

В следващия си мач от международната надпревара Спартак ще гостува на датския Бакен Беърс, който замени израелския Апоел Беер Шева в края на ноември. Мачът в град Орхус ще се играе в петък (15 декември) от 19:30 часа българско време.

За плевенчани предстои и гостуване на Академик Пловдив от Националната баскетболна лига в понеделник (18 декември). /БТА