Защитаващият титлата си тим на Фенербахче (Турция) се класира за финала на Евролигата по баскетбол за мъже. Финалната четворка се провежда в сръбската столица Белград.

Възпитаниците на Желко Обрадович очаквано победиха Жалгирис (Литва) със 76:67 точки пред близо 17 хиляди зрители.

Лично президентът на Литва Далия Грибаускайте пристигна в Белград, за да подкрепи Жалгирис в полуфиналния мач.

Фенербахче ще играе на трети пореден финал в Евролигата. През 2016 година турците загубиха от ЦСКА Москва с 96:101 точки след продължение, а през миналата година победиха Олимпиакос (Гърция) с 80:64 и за първи път в историята спечелиха трофея.

Турските баскетболисти водеха през целия мач. Те имаха аванс от 32:20 в средата на втората четвърт, 50:37 през третата част и 62:52 осем минути преди края.

19 точки за победителите реализира Али Мохамед, а 16 добави Луиджи Датоме. Костас Слукас се отчете с 14 точки.
Кевин Пангос отбеляза 16 точки за Жалгирис, Брандън Дейвис приключи с 12 точки и 11 борби, а Аарън Уайт вкара 10 точки.

В другия полуфинал ще играят Реал (Мадрид) и ЦСКА Москва (Русия). Финалът и срещата за третото място са в неделя./БТА