Отборът на Берое загуби от Елицур Рамла със 77:108 (12:29, 22:27, 28:25, 15:27) като гост в Израел в среща от последния, шести кръг в група „В“ на турнира Еврокъп по баскетбол за жени и приключи участието си в надпреварата. Поражението бе пето от шест мача за състава от Стара Загора в груповата фаза, а Елицур Рамла записа пета победа.

Израелският тим и унгарският Университас ПЕАЦ вече си бяха осигурили първите две места в групата и класиране за плейофите на турнира. Турският Хатай заема трета позиция, а шампионът на България Берое завършва четвърти. Напред се класират първите два отбора от всички 12 групи в двете конференции и осем от най-добрите трети състави.

Домакините от Елицур Рамла имаха превъзходство срещу Берое през целия мач. Те надделяха в борбата под кошовете (56-32) и се възползваха от повечето грешки на българския отбор. Старозагорки изостанаха с 12:29 след 10 минути игра, а на почивката пасивът им бе 34:56. С добри изяви на Радостина Христова тимът на Берое изравни играта в третата четвърт, която спечели с 28:25 и направи резултата 62:81 преди четвъртата част. Най-голямата разлика в срещата достигна 33 точки.

Радостина Христова бе най-резултатна за Берое с 20 точки, 3 борби и 4 асистенции. Теодора Динева се включи с 18 точки, 5 борби и 3 асистенции, Гергана Иванова добави 13 точки, 4 борби и 3 асистенции, а Сиара Ростън завърши със 7 точки и 11 борби.

Шакира Остин се отчете с 32 точки, 16 борби и 4 асистенции за победителките.

За Берое предстои гостуване на Рилски спортист в Самоков в събота, 17 декември в двубой от българското първенство.