Испанският отбор Билбао Баскет започна с победа в група "В" на турнира "Еврокъп", в която е и българският шампион Лукойл Академик. Като домакин Билбао се наложи Будучност с 85:78 (12:22, 19:18, 12:16, 28:15, 14:7) точки след продължение.

Будучност започна силно мача, поведе с 10 точки след първата част, а в началото на третата имаше аванс от 15 точки - 46:31.

Домакините изравниха 64:64 в последната четвърт, но Марко Попович вкара пет поредни точки за гостите.

Костас Василиадис отбеляза кош със сирената за 71:71 и прати мача в продължение.

В добавеното време играчите на Билбао стартираха със серия от 5:0 и до края водеха в резултата.

Ламонт Хамилтън завърши с "дабъл-дабъл" за победителите – 20 точки и 10 борби. Костас Василиадис добави 17 точки, а Никос Зисис се отчете с 14 и 6 асистенции.

За гостите българинът Павлин Иванов остана резерва. Със 17 точки най-резултатен бе Джералд Лий, а 12 точки вкара Никола Иванович.