Барселона с българина Александър Везенков в състава нанесе първа загуба на Локомотив Кубан в група С на Евролигата със 72:68 точки. Везенков не влезе в игра в двубоя, но се очаква треньорът Шави Паскуал да го използва още в следващия мач в испанския шампионат. Барса вече е с актив 4-1 в групата, колкото има и руският тим.

Испанският гранд стартира по- добре и дръпна с 13:6 след малко повече от 6 минути игра. Руският тим обаче стопи пасива си до 2 точки в края на първата част - 18:16. Последва оспорвана втора четвърт, в която Локомотив Кубан изравни при 28:28, но домакини успяха да излязат крачка напред на почивката, повеждайки с 37:31 точки след 20 минути игра.

БК Барселона

източник: Кремена Младенова/Gong.bg

Очакванията за труден двубой на испанския отбор с непобедения до момента в група С руски тим се оправдаха. Състезателите на Локомотив успяха да поведат с 49:46 точки минута преди края на трета част. Домакините отбелязаха само 11 точки в тази четвърт срещу 18 за съперника и руският тим водеше с 49:48 преди последните 10 минути.

Почти 3 минути без кош за Барса доведоха резултата до 57:48 за Локомотив в последната част. Серия от 9:0 върна домакините в играта при 57:57 малко повече от 5 минути до края.

Руският състав водеше с 63:62 точки при оставащи 2.40 минути, но с тройка на Алекс Абринес Барселона дръпна с 65:63. В последните 2 минути Барса успя да удържи за победното 72:68 точки.

Най-резултатен за домакините бе Анте Томич с 16 точки.