Отборът на Берое отстъпи пред турския Хатай със 73:93 (25:18, 18:24, 11:29, 19:22) като гост във втория си мач от група В на турнира Еврокъп за жени. Поражението бе второ за състава от Стара Загора след като в края на октомври Берое загуби у дома от унгарския Университас ПЕАЦ (Печ). Тимът на Хатай записа първа победа след два изиграни мача.

Шампионките на България стартираха много силно двубоя и след 10 минути игра водеха с 25:18, а разликата в един момент достигна 12 точки. Домакините постепенно намериха ритъма си и започнаха да топят преднината на Берое, доближавайки се на точка на почивката – 43:42.

Последва по-добра трета част за Хатай, който обърна до 71:54 в своя полза преди последния период и до края задържа водачеството си. Берое отстъпи в борбата под коша, а домакините бяха и по-ефективни в стрелбата от игра.

Гергана Иванова реализира 19 точки за старозагорския тим, Виолина Кочева добави 16, а с 15 точки завърши Теодора Динева. Сиара Ростън се включи с 10 точки и 6 борби.

За състава на Хатай с 24 точки и 11 борби се отчете Алексис Принс.

В следващия си мач от редовния сезон на турнира Еврокъп на 10 ноември Берое ще посрещне израелския Елицур Рамла в Стара Загора.

Очаква се тогава българският отбор да може да разчита на новото си американско попълнение Шарън Хюстън.