Отборът на Берое победи с 95:86 точки като гост Академик Бултекс 99 в българското дерби от Балканската лига по баскетбол.

Гостуващият тим взе аванс в края на първия период след тройки на Конър Франкамп, но точно преди почивката пловдивчани се върнаха в двубоя. След 20 минути игра Берое водеше с 44:42

В третата четвърт воденият от старши треньора Любомир Минчев състав отново игра по-силно и натрупа аванс от девет точки преди последните десет минути от двубоя. Във финалната част домакините не успяха да направят обрат и закономерно се стигна до нов успех за старозагорци.

Дайшън Найт се отличи с 23 точки за отбора от Пловдив, а неговият съотборник Васил Бачев добави още 17 точки.

За победителите Франкамп отбеляза 29 точки, а Адонис Филър реализира 19 точки.

Успехът е трети пореден за Берое, който е начело в класирането заедно с Теута. За момента Академик Бултекс 99 има една победа и две поражения.

Срещи от редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже:

Академик Бултекс 99 (Пловдив) - Берое (Стара Загора) 86:95 (17:29, 25:15, 20:27, 24:24) /БТА