Отборът на Берое (Стара Загора) победи гостуващия ТФТ (Северна Македония) с 91:90 (32:23, 17:16, 31:25, 11:26) и се класира за полуфиналите на Балканската лига по баскетбол за мъже. Тимът на Любомир Минчев отново игра без контузените Николай Стоянов и Станислав Ваклинов. Берое започна отлично мача и в края на първата част водеше с 32:19, а на почивката имаше аванс от 49:39.

Домакините продължиха да играят добре, поведоха с 20 точки, а преди финалните 10 минути преднината им беше 80:64. В последната част старозагорци имаха известни проблеми, загубиха с 11:26, но успяха да стигнат до крайния успех. 35 секунди преди сирената Берое водеше с 87:85, но в следващата атака Кейжън Фийгин вкара кош за 89:85.

При оставащи три секунди Мартин Котевски се разписа за ТФТ, но Джеймс Гавин вкара два фаула за 91:87. За гостите тройка със сирената реализира Андрей Митревски. По 23 точки за Берое реализираха Джеймс Гавин и Седариан Рейнс, който спечели и 11 борби. Брейди Роуз се отличи с 16 точки и 6 асистенции, 12 точки вкара Кейлъб Бишъп, а 11 Кейжън Фийгин. За гостите Брейдън Бейли реализира 19 точки. На 7 април Берое е домакин на Галил Гилбоа (Израел) в последния си мач от втората групова фаза на турнира.