Берое надигра черногорския Милениюм с 95:63 (22:15, 24:16, 25:24, 24:8) като домакин в зала „Общинска“ в Стара Загора в среща от редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Победата бе втора от два изиграни мача в международната надпревара за състава, воден от старши треньора Бойко Миленков.

Тимът на Милениюм допусна втора загуба и вече има актив от победа и две поражения.

Домакините от Стара Загора доминираха през целия мач. Те започнаха по-убедително и поведоха с 22:15 след първите 10 минути. До почивката баскетболистите на Берое натрупаха още по-солиден аванс и дръпнаха със 46:31.

Последва сравнително равностойна трета четвърт, но старозагорци запазиха преднината си и преди последните 10 минути резултатът бе 71:55. До края гостите от Черна гора не успяха да застрашат водачеството на Берое и реализираха само 8 точки срещу нови 24 на сметката на домакините.

Корнилиъс Хъдсън беше най-резултатен за успеха на българския отбор с 18 точки, 9 борби и 6 асистенции. Ти Кей Идоджи допринесе със 17 точки, 5 борби и 3 асистенции, Дариъс Хол се включи с 15 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Дарин Иванов вкара 14 точки.

Балша Миротич отбеляза 17 точки и овладя 10 борби за Милениюм.

За Берое предстои домакинство на ЦСКА на 28 ноември в Националната баскетболна лига, а на 1 декември старозагорци ще гостуват на израелския Апоел Беер Шева в следващия си мач от Балканската лига.

Черногорците пък утре ще излязат срещу другия български тим в състезанието - Левски. Мачът е от 18:00 часа в зала "Универсиада" в София.