БК Берое загуби с 68:89 при гостуването си на Чукурова в среща от турнира ФИБА Еврокъп за жени.

Българският тим не успя да се противопостави на своя съперник и още в първата част допусна серия от 0:9.

На почивката звездният турски отбор вече имаше 14 точки аванс, въпреки че Берое опитваше да догони домакините в третия период на мача.
Чукурова, който беше близо до участие в Евролигата, спечели и четирите части, демонстрирайки класата си.

Ана Почек завърши с 25 точки и 13 борби за Берое, а нейната съотборничка Бреана Люис добави още 16 точки. За домакините Людмила Наумова реализира 18 точки, а Алина Ягупова се отличи със 17 точки. В следващия си мач от турнира на 1 ноември Берое е домакин на Умео (Швеция).

Срещи от първия кръг в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за жени "Еврокъп":

Чукурова (Турция) - Берое (България) - 89:68 (27:20, 25:18, 19:18, 18:12)