Берое (Стара Загора) надделя над гостуващия Бановичи (Босна и Херцеговина) с 94:65 (29:19, 26:16, 27:9, 12:21) в изтеглена среща от деветия кръг на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Възпитаничките на Таня Гатева вчера победиха убедително същия съперник с 81:53 в първия мач от новия сезон в турнира.

Българките и днес доминираха, като след едва 6 минути игра вече водеха с 24:11, а на почивката авансът им достигна 20 точки при 55:35. Със силен старт на второто полувреме Берое продължи да увеличава преднината си, която в началото на последната четвърт премина границата от 40 точки при 85:44. До края срещата се доиграваше, а Гатева даде шанс за изява на резервите, което позволи на босненките да намалят малко изоставането си.

Капитанката Виолина Кочева беше най-полезна за българките с 14 точки и 7 асистенции, а с 14 точки завърши и Радостина Димитрова. С 13 точки и 6 борби пък се отчете Яна Карамфилова. За Бановичи най-добра беше гардът Милица Желкович с 18 точки, 9 борби и 8 асистенции.