Отборът на Берое постигна четвърта победа в група "А" на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Старозагорки победиха Плейоф Ултра (Сараево) със 76:68 точки. Срещата се игра в България по желание на тима от Босна и Херцеговина и беше преместен за днес, а по програма беше насрочен за следващия четвъртък.

След успеха Берое се изравни по показатели с Плейоф Ултра и има големи шансове да продължи напред в турнира.

Възпитаничките на Татяна Гатева спечелиха първата четвърт, но босненките стигнаха до обрат през втората и на почивката имаха преднина от 36:33.

Двата отбора играха равностойно през третите 10 минути, но в последната част Берое поведе в резултата и удържа аванса си до края.

За старозагорки Тиара Банкс направи "дабъл-дабъл" - 35 точки и 11 борби. Алиша Уомък добави 16 точки, а с 10 точки завърши Ралица Нанева. За Плейоф се отличи Николина Джебо с 25 точки и 7 борби, а Йована Маркович реализира 13 точки.