Берое Стара Загора победи гостуващия Монтана 2003 със 73:54 (20:16, 18:4, 22:12, 13:22) в българското дерби от Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Това е трети мач между двата отбора в рамките на по-малко от седмица, а Берое спечели две победи, след като триумфира и в българското време. Монтана 2003 взе първото дерби в Адриатическата лига като домакин.

За разлика от предишните срещи сега старши треньорите можеха да разчитат на всички чуждестранни състезателки, като дебют за домакините направи Анджела Делич.

Възпитаничките на Татяна Гатева натрупаха преднина след отлични втора и трета четвърт, а в последните 10 минути имаха аванс дори от 33 точки.

Дебютиралата за Берое Анджела Делич беше най-резултатна за успеха със 17 точки, а по 11 отбелязаха Виолина Кочева, Жаклин Златанова, Сара Бут и Радостина Димитрова.

За Монтана 2003 Димана Макариева вкара 13 точки, Изабела Рамона се отчете с 12, а 10 добави Снежана Алексич.
Лидер в класирането на Адриатическата лига е Будучност с баланс 5-1, а Берое и Монтана 2003 имат по 4 успеха и две поражения.