Отборът на Берое падна за втори път в петия си мач на група А на Балканската баскетболна лига за мъже, като този път отстъпи със 72:82 точки на Куманово от Македония.

Куманово регистрира четвърта победа в четири мача и оглавява еднолично групата. Мачът се реши в последната четвърт, когато силно начало на домакините им даде превес.

След почивката на терена все по-често взе да се появява любимецът на българската публика Димитър Караджовски, познат у нас от изявите си с Рилски спортист. Той взе 8 борби за Куманово, от които 7 в защита и се оказа сериозно препятствие за американците в Берое.

Най-резултатен за заралии бе Шейн Гибсън с 19 точки, като той добави и 5 борби и 3 асистенции. Арън Джоунс прибави 17 точки, а Оумари Гудул наниза 12. Мариян Янески с 26 точки и 9 борби,у както и Александър Костоски с 20 точки вкараха повече от половината за домакините.

Следващият мач на Берое в групата е на 6 декември, когато в Стара Загора ще гостува сериозния състав на Кожув (Гевгелия).