Берое (Стара Загора) загуби от Галил Гилбоа (Израел) с 67:84 (18:14, 16:32, 14:22, 19:16) в спора за бронзовите медали на Балканската баскетболна лига за мъже и остана на четвърто място. Финалната четворка на надпреварата се провежда в израелския град Холон. С едва 7 налични баскетболисти старозагорци успяха да бъдат равностойни на своя силен опонент само през първата половина на двубоя.

Добрата новина за тима беше участието на трима млади баскетболисти - Михаил Комбаков, Дамян Минков и Младен Георгиев. Българският тим игра много добре и спечели първата четвърт с 18:14. Във втората част израелците доминираха и след 32:16 на почивката имаха аванс от 46:34. След почивката Гилбоа Галил увеличи своята преднина пред уморения от липсата на достатъчно ротации тим на Берое.

Авансът на символичните домакини достигна 20 точки. Старозагорци успяха да подобрят играта си и редуцираха своето изоставане на 14 точки. В края обаче Гилбоа Галил отново увеличи преднината си на 20 точки - 68:48. В последната част израелците бяха проблеми и спечелиха мача с 84:67.

За Берое по 15 точки реализираха Джеймс Гавин и Кейлъб Бишъп (13 борби), а 11 точки и 6 борби добави Михаил Комбаков. За Галил Гилбоа Кери Блекшиър се отличи с 14 точки и 7 борби, а с по 12 точки завършиха Джо Томасон и Амит Гершон. От 20.00 часа е финалната среща на турнира между Апоел Холон (Израел) и Академик Пловдив (България).