Отборът на Берое (Стара Загора) допусна първа загуба за сезона в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Българките отстъпиха като гост пред защитаващия трофея си Будучност (Черна гора) с 69:78.

Берое остава лидер в класирането със 7 точки след три успеха и една загуба, а Будучност заема втората позиция с 6 точки и три поредни победи.

Българският тим игра без двете си чуждестранни попълнения - Матея Тавич и Сара Бут.

Възпитаничките на Татяна Гатева започнаха силно мача и след първите десет минути имаха аванс от 20:13, но изиграха слаба втора четвърт и на почивката отстъпваха с 29:32.

Домакините продължиха добрата си игра през третата четвърт, която спечелиха с 28:17 и преди финалната четвърт имаха преднина от 60:48.

Българките започнаха силно последната част и след кош на Жаклин Златанова изравниха 69:69 3:26 минути преди края.

До последната сирена обаче баскетболистките на Монтана не успяха да реализират кош, а отборът на Будучност вкара девет безответни точки и спечели мача.

С 20 точки и 10 борби за победителите се отчете Мина Джорджевич, а Николина Бабич добави 13 точки.

За Берое Теодора Динева беше най-резултатна със 17 точки и 7 асистенции. Виолина Кочева и Жаклин Златанова вкараха по 14 точки, а 11 реализира Радостина Димитрова.