Отборът на Берое  постигна четвърта поредна победа от началото на сезона на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Баскетболистите, водени от треньора Любомир Минчев спечелиха срещу Барси (Казахстан) със 78:60 (26:14, 20:13, 18:19, 14:14) и продължават победната си серия в турнира.

Берое е лидер в класирането с 8 точки след четири победи в четири мача.

Българите нямаха проблеми в мача, след като още на почивката водеха с 46:27. В началото на последните 10 минути старозагорските баскетболисти вече имаха аванс от 66:46 и без проблеми доиграха мача. За Берое се отличи Конър Франкамп с 20 точки. Александър Янев отбеляза 19, а с 10 точки, 9 борби и 5 асистенции завърши капитанът Тихомир Желев.

За казахстанския отбор Павел Илин се отчете с 16 точки и 6 борби, а 13 точки вкара Боян Бакич. Казахстанският Барси дебютира в Балканската лига на българска земя. Тимът пристигна в София в понеделник вечер и ще изиграе първите си срещи в турнира в рамките на три дни.

Във вторник казахстанците загубиха от Академик Бултекс 99 Пловдив с 61:102, а в четвъртък ще играят срещу Кожув (Македония) отново в София.