Баскетболният отбор на Евроинс Черно море записа втора победа в Балканската лига, след като се наложи над румънския Куадрипол /Брашов/ със 104:96 /21:24, 27:23, 21:19, 18:21, 17:8/ след продължение.

Домакините започнаха по-активно двубоя и набързо поведоха със 7:2. След няколко грешки на играчите на Евроинс Черно море гостите успяха да поведат. Независимо от усилията на домакините да изравнят резултата, гостите спечелиха първата част с 24:21.

В началото на втората четвърт гостуващият отбор успяваше да поддържа аванса си, но домакините стопиха преднината им и поведоха при 32:31. Последваха три изравнявания в резултата, но преди почивката домакините имаха точка аванс.

Баскетболистите на Евроинс Черно море започнаха отлично третата част и дръпнаха със 17 точки при 62:51. Няколко груби грешки на домакините в атака обаче позволиха на гостуващия отбор да намали пасива си само до 3 точки - 69:66, преди последната четвърт.

Последната част започна много оспорвано. Първоначално гостите поведоха при 69:70, но с добра игра в частта домакините си върнаха водачеството и поведоха със 6 точки - 79:73.

След поредица от грешки подавания на играчите на Евроинс Черно море гостите стопиха пасива си на една точка - 82:81, две минути преди края на частта.

Единадесет секунди преди края на последната част гостите изравниха резултата при 87:87. Домакините не успяха да организират добра атака и се стигна до продължение. В него играчите на Евроинс Черно море играха по-добре и отбелязаха 17 срещу 9 точки, с което спечелиха двубоя.

Левен Белберов вкара последния кош 1.7 секунди преди края на мача на Рилски спортист със сръбския Мега Хипо Лизинг, а той бе достатъчен за нова победа с една точка на тима от Самоков над този съперник, този път в Белград. Докато националният футболен отбор ни караше да се срамуваме с 1:6 срещу западната ни съседка, то баскетболният Рилски спортист записа първа победа като гост в Балканската лига с 85:84 над Мега Хипо Лизинг. Само преди месец и половина тройка на Александър Груев със сирената донесе драматичен успех над същия противник с точка в Самоков при откриването на тазгодишната надпревара в регионалното състезание. Днес в ролята на „екзекутор” се превърна Левен Белберов и така е сигурно, че Рилски спортист свършва редовния сезон в група В с две победи над сръбския си опонент.

Американският център на Рилски спортист Травис Питърсън отново показа страхотна форма и завърши с 25 точки, 9 борби и 4 асистенции. Бранко Миркович завърши със 17 точки и 6 асистенции, докато Драгослав Папич добави 11 точки. Един от най-добрите си мачове с екипа на Рилски спортист изигра Богдан Боев. Той вкара 15 точки, от които 3 тройки и добави още 4 завършващи подавания и 3 овладени топки. В основата на обрата в третата част бе Асен Саралийски, който вкара точно тогава своите 6 точки.